Liburu ibiltaria

Liburu Ibiltaria deritzon egitasmoa ikastolen jaiek era bateratuan garatzen duten jarduera programatik abiatzen da. Ikasturte honetakoa laugarren edizioa izango dugu eta urrian abiatu zen Ziburuko Piarres Larzabal Kolegioan.

Aurreko edizioetan egin den modu berean, ikastolen jaien antolatzaile diren ikastolez gain beste hainbatek hartuko dute parte. Izan ere Euskal Herri luze zabaleko 33 ikastoletako DBH 3ko ikasleak arituko dira sormena eta elkarlana oinarri dituen ekimen honetan, eta hortaz, ehunaka egile izango ditu aurten ere liburuak kontatuko digun istorioak.

Ikasturte honetan ikasleek EUSKALDUNAK ETA ITSASOA gaia jorratuko dute.

Liburuari amaiera Bizkaian emango zaio, 2024ko Ibilaldia jaiaren antolatzaile den Getxoko San Nikolas Ikastolan hain zuzen.



Liburu ibiltaria 1. PIARRES LARZABAL ikastola - Ziburu 2. KATTALIN ELIZALDE ikastola - Senpere 3. IKASBERRI ikastola - Azpeitia 4. ELGOIBAR ikastola - Elgoibar 5. ARIZMENDI ikastola - Arrasate 6. ARANZADI ikastola - Bergara 7. TXANTXIKU ikastola - Oņati 8. HAZTEGI ikastola - Legazpi 9. URRETXU-ZUMARRAGA ikastola - Urretxu 10. UZTURPE ikastola - Ibarra 11. JAKINTZA ikastola - Ordizia 12. ANDRAMENDI ikastola - Beasain 13. SAN BENITO  ikastola - Lazkao 14. LASKORAIN  ikastola - Tolosa 15. IŅIGO ARITZA  ikastola - Altsasu 16. ANDRA MARI  ikastola - Etxarri Aranatz 17. LIZARRA ikastola - Lizarra 18. PAZ DE ZIGANDA ikastola - Atarrabia 19. TAFALLA ikastola - Tafalla 20. ZANGOZA ikastola - Zangoza 21. ASSA ikastola - Lapuebla Labarka 22. SAN BIZENTE ikastola - Oion 23. ARMENTIA ikastola - Gasteiz 24. LAUDIO ikastola - Laudio 25. ZUBI ZAHARRA ikastola - Balmaseda 26. ABUSU ikastola - Bilbo 27. URRETXINDORRA ikastola - Bilbo 28. KIRIKIŅO ikastola - Bilbo 29. ANDRA MARI  ikastola - Zornotza 30. AZKUE ikastola - Lekeitio 31. ANDER DEUNA ikastola - Sopela 32. BETIKO ikastola - Leioa 33. SAN NIKOLAS  ikastola - Getxo
  Ikastola Herria
1 PIARRES LARZABAL Ziburu
2 KATTALIN ELIZALDE Senpere
3 IKASBERRI Azpeitia
4 ELGOIBAR Elgoibar
5 ARIZMENDI Arrasate
6 ARANZADI Bergara
7 TXANTXIKU Oņati
8 HAZTEGI Legazpi
9 URRETXU-ZUMARRAGA Urretxu
10 UZTURPE Ibarra
11 JAKINTZA Ordizia
12 ANDRAMENDI Beasain
13 SAN BENITO Lazkao
14 LASKORAIN Tolosa
15 IŅIGO ARITZA Altsasu
16 ANDRA MARI Etxarri Aranatz
17 LIZARRA Lizarra
18 PAZ DE ZIGANDA Atarrabia
19 TAFALLA Tafalla
20 ZANGOZA Zangoza
21 ASSA Lapuebla Labarka
22 SAN BIZENTE Oion
23 ARMENTIA Gasteiz
24 LAUDIO Laudio
25 ZUBI ZAHARRA Balmaseda
26 ABUSU Bilbo
27 URRETXINDORRA Bilbo
28 KIRIKIŅO Bilbo
29 ANDRA MARI Zornotza
30 AZKUE Lekeitio
31 ANDER DEUNA Sopela
32 BETIKO Leioa
33 SAN NIKOLAS Getxo