Liburu ibiltaria

Liburu Ibiltaria deritzon egitasmoa ikastolen jaiek era bateratuan garatzen duten jarduera programatik abiatzen da. Aurtengoa hirugarren edizioa izango dugu eta urtarrilean abiarazi dute Ondarruko Zubi Zahar Ikastolan, 2023ko IBILALDIA festa antolatzen ari den ikastolan, hain zuzen.

Aurreko edizioetan egin den modu berean, ikastolen jaien antolatzaile diren ikastolez gain beste hainbatek hartuko dute parte. Izan ere Euskal Herri luze zabaleko 24 ikastoletako DBH 3ko ikasleak arituko dira sormena eta elkarlana oinarri dituen ekimen honetan, eta hortaz, ehunaka egile izango ditu aurten ere liburuak kontatuko digun istorioak.

Liburuari amaiera Nafarroan emango zaio, aurtengo Nafarroa Oinezen antolatzaile den Andra Mari ikastolan hain zuzen . Liburua ikusgai izango da urriaren 8an, Oinez egunean, Etxarriko Ikastolan bertan.



Liburu ibiltaria 1. Abusu ikastola - Bilbo 2. Kirikiņo ikastola - Bilbo 3. Urretxindorra ikastola - Bilbo 4. Bihotz Gaztea ikastola - Santurtzi 5. Kurutziaga ikastola - Durango 6. Txintxirri ikastola - Elorrio 7. Armentia ikastola - Gasteiz 8. San Bizente ikastola - Oion 9. Assa ikastola - Labarka 10. Lautada ikastola - Agurain 11. Estitxu Robles Kolegioa ikastola - Baiona 12. Xalbador Kolegioa ikastola - Kanbo 13. Uzturpe ikastola - Ibarra 14. Laskorain ikastola - Tolosa 15. Anoeta ikastola - Anoeta 16. Zubimusu ikastola - Amasa-Villabona-Zizurkil 17. Elgoibar ikastola - Elgoibar 18. Aranzadi ikastola - Bergara 19. Txantxiku ikastola - Oņati 20. Arizmendi ikastola - Arrasate 21. Urretxu-Zumarraga ikastola - Urretxu 22. Ikasberri ikastola - Azpeitia 23. Labiaga ikastola - Bera 24. Andra Mari ikastola - Etxarri Aranatz 25. Iņigo Aritza ikastola - Altsasu 26. Lizarra ikastola - Lizarra 27. Jaso ikastola - Iruņea 28. Garces de los Fayos ikastola - Tafalla
  Ikastola Herria
1 ABUSU Bilbo
2 KIRIKIŅO Bilbo
3 URRETXINDORRA Bilbo
4 BIHOTZ GAZTEA Santurtzi
5 KURUTZIAGA Durango
6 TXINTXIRRI Elorrio
7 ARMENTIA Gasteiz
8 SAN BIZENTE Oion
9 ASSA Labarka
10 LAUTADA Agurain
11 ESTITXU ROBLES KOLEGIOA Baiona
12 XALBADOR KOLEGIOA Kanbo
13 UZTURPE Ibarra
14 LASKORAIN Tolosa
15 ANOETA Anoeta
16 ZUBIMUSU Amasa-Villabona-Zizurkil
17 ELGOIBAR Elgoibar
18 ARANZADI Bergara
19 TXANTXIKU Oņati
20 ARIZMENDI Arrasate
21 URRETXU-ZUMARRAGA Urretxu
22 IKASBERRI Azpeitia
23 LABIAGA Bera
24 ANDRA MARI Etxarri Aranatz
25 IŅIGO ARITZA Altsasu
26 LIZARRA Lizarra
27 JASO Iruņea
28 GARCES DE LOS FAYOS Tafalla

Hurrengo ekitaldiak